Munster Youths draw released
 TRALEE GOLF CLUB WILL HOST THE Munster Youths Amateur Open from April 8-10. PICTURE COURTESY  TRALEEGOLFCLUB.COM

TRALEE GOLF CLUB WILL HOST THE Munster Youths Amateur Open from April 8-10. PICTURE COURTESY TRALEEGOLFCLUB.COM

  • MUNSTER YOUTHS’ AMATEUR OPEN CHAMPIONSHIP 2015 
  • TRALEE GOLF CLUB WEDNESDAY
  • 8 APRIL to FRIDAY 10 APRIL
  • 54 Hole Stroke Play 
  • Download draw and Players' Pack here
  1. 8.30 10.22 Dale Jackson (Massereene) Scott Campbell (Greenacres) Eoin O’Brien (Clontarf)
  2. 8.38 10.30 Stuart Bleakley (Shandon Park) Li Grehan (Mullingar) Ross Steedman (Courtown)
  3. 8.46 10.43 Cathal Butler (Kinsale) Sean Doyle (Athlone) Darragh Flynn (Carton House) 
  4. 8.54 10.51 Gary Ward (Kinsale) Jonathan Greer (Greenisland) Marc Boucher (Carton House) 
  5. 9.02 10.59 Luke Cummins (West Waterford) Eric Byrne (Birr) Jamie Dunne (Borris) 
  6. 9.10 11.07 Ronan Mullarney (Galway) Mathew Kane (Whitehead) Paul McCarthy (Mallow) 
  7. 9.18 11.15 Jordan Hood (Galgorm Castle) Ben Murray (Waterford Castle) Jack Healy (Westport) 
  8. 9.26 11.23 Marc Nolan (Delgany) Caolan Kennedy (Forrest Little) Jack McDonnell (Forrest Little) 
  9. 9.34 11.31 Kevin Andre Wright (Norway) Jack Leacy (Dungarvan) Evan Farrell (Ardee) 
  10. 9.42 11.39 Jake Whelan (Newlands) Conor Coyne (Youghal) Daniel Brennan (Shannon) 
  11. 9.50 11.47 Andrew Mulholland (Castleknock) Ted Collins (Dun Laoghaire) Jack Walsh (Castle) 
  12. 9.58 11.55 Sean Walsh (Carton House) Rob Brazil (Nass) Greg O’Mahony (Lee Valley) 
  13. 10.06 12.03 Kieran Lynch (Skibbereen) James McVicker (Shandon Park) Craig Melvin (Corrstown) 
  14. 10.14 12.11 Niall O’Connell (Waterford Castle) Ronan O’Callaghan (Mannan Cst) John Molyneaux (Ballybunion) 
  15. 10.22 12.19 Sean Desmond (Monkstown) Rory Dineen (Cork) Niall Kennedy (Tramore) 
  16. 10.30 12.27 Mark Healy (Bandon) Brandon Norris (Carrick-On-Suir) Oisin Fitzgerald (Tralee) 
  17. 10.43 8.30 Evan Hughes (Thurles) Stephen Kelliher (Killarney) Oisin Devereux (Carton House) 
  18. 10.51 8.38 Ben Grah (Blackwood) Karl McCormack (Portarlington) Dominic Pollock (Belvior Park) 
  19. 10.59 8.46 Brian Doran (Rathsallagh) Mark MacGrath (Limerick) Jamie Fletcher (Warrenpoint) 
  20. 11.07 8.54 Neil McKinstry (Cairndhu) Dylan Brophy (Castleknock) Cameron Mills (Shandon Park) 
  21. 11.15 9.02 Thomas Mulligan (Co Louth) Conor Purcell (Portmarnock) Devlin Morley (Oughterard) 
  22. 11.23 9.10 Darragh Fitzgerald (Limerick) Rory Hill (Tralee) Alan Fahy (Bray) 
  23. 11.31 9.18 Peter Cummins (Lurgan) Michael Cooke (Waterford) Peter Kerr (Royal Portrush) 
  24. 11.39 9.26 David Hill (Roscommom) Charlie Denvir (Milltown) Sean Enright (Doneraile) 
  25. 11.47 9.34 Cillian Moloney (Fota Island) Matthew McGowan (B’bofey & S’orlar) Alex Myles (Newlands) 
  26. 11.55 9.42 Andrew Kennan (Dundalk) Bill Murray (Waterford Castle) Darragh Conlon (Athenry) 
  27. 12.03 9.50 Conor Ryan (Dun Laoghaire) Colin Woodroofe (Blainroe) Jack Blake (Forrest Little) 
  28. 12.11 9.58 Paul Tobin (Cork) Alastair McQuillan (Cushendall) Jamie Hore (Roganstown) 
  29. 12.19 10.06 Robbie Hynes (Howth) Conor Stone (Carton House) Paul Kelly (Glasson) 
  30. 12.27 10.14 Patrick Breenan (Belvoir Park) Darragh O’Connor (Fota Island) Hugh O’Hare (Fortwilliam) 
  31. The first 45 with ties qualify for final round on the third day of the Championship Practice by arrangement at discretion of Tralee Golf Club – Tel 066 7136379 Soft Spikes only

RESERVE LIST  
Joseph O’Neill Tralee Garreth Hogan St Anne’s Peter Henry Fintona Michael Kenneally Athenry John Murphy Kinsale Craig Bolger Carlow w/d Ryan Corry Clandeboye John Murphy Kinsale Jamie Keenan Woodbrook Max Thallon Bangor Mark McKenna Dun Laoghaire Brendan Smyth Howth Conor Roche Mallow Aaron Ryan Thurles Eoin Kelly Co. Meath Paul Twohig Fota Island Harry Gillivan Westport Ronan Forkin Tubbercurry Jamie Foley Letterkenny Michael O'Connell Cork Cathal Nolan Galway Adam McCormick Scrabo Dean Cafferty Carton House Brendan O'Neill Citywest Resort Eric Rumley Kinsale Sean Denny Castleblayney Craig Foley Cork Con O'Callaghan Kanturk John Corbett Jnr Thurles Christopher Taylor Kanturk Gabriel Gribben Fortwilliam Jack Patton Letterkenny Benedict Cronin Muskerry Eoin Conway West Waterford Paddy Culhane Galway Andrew Conlon Malahide John Smyth Howth w/d Conor Rice Athlone 

Louis O'Hara Athenry Edward Walsh Mallow Sam Sweeney Seapoint Michael Farrell Galway Jason Conway Donegal James O'Connor Muskerry Shane Livesey Monkstown David Baker Carrick-on-Suir Conor Day Old Conna Dylan Lambe Roganstown Ross Nelson Belvoir Park Eoin Griffin Galway Greg Barrett Mallow John McCarthy Killorglin Charlie Dawson Faithlegg Niall J O'Connor Killarney Eric Dunlea Killarney Senan Carroll Ballybunion Darragh Herlihy West Waterford Conor Smart Belvoir Park Michael Shiel Athenry Raymond Kelly Tralee Daniel Devlin Fota Island Gordon O'Neill Dromoland Henry Doran Belvoir Park Roy Whelan Mallow Darragh Crawford Bundoran David O'Sullivan Monkstown Sam Gillivan Westport Ian Halpin Cahir Park Donnchadh Healy Kilcock Cathal O'Neill Limerick Sean McElroy Ballymena Liam Dowling Mallow Eoin McCarthy Faithlegg Cian Mooney Faithlegg Eanna Mernagh Kanturk Jason Daly Tralee Paul Hammond Newlands Eoghan O'Neill Limerick Daniel Nagle Castletroy Dara Phelan Faithlegg Shane O'Driscoll Bandon Jack Dillon Mallow Conor Madigan Kanturk